Валентино Россі продовжує переможну кар’єру

dutchgp-2017-motogp-race-finishЗдобувши свою 115 перемогу у Чемпіонаті Світу і десяту у Ассені, Валентино Россі продовжує переможну кар’єру, яка вже нараховує більше двадцяти років. На другомі місці Гран Прі Нідерландів 2017 у класі MotoGP фінішував Даніло Петруччі, третя позиція за Марком Маркезом.

Гоночний трек «TT Circuit Assen», який є единим треком календаря де етапи проходять з самого заснування змагання, приймає у 2017 році восьмий етап Чемпіоната Світу МотоГранПрі «Motul TT Assen». Як це тут часто буває, природа втручається своєю непередбачуванністю, тож гонщикам доводиться швидко до цього пристосовуватись.

Гран Прі Нідерландів 2017 у класі MotoGP

Восьма гонка для новачка Королівського класу Йохана Зарко (Monster Yamaha Tech 3) розпочалася вперше з поул-позиції, і цим француз скористався зповна, вигравши хоул-шот. Йому навздогін кинулися Марк Маркез (Repsol Honda Team) і Валентино Россі (Movistar Yamaha MotoGP) і Даніло Петруччі (Octo Pramac Racing), який починав гонку з першого стартового ряду.

dutchgp-2017-motogp-race-start

Старт гонки Гран Прі Нідерландів 2017 у класі MotoGP

Дуже невдало провів суботню кваліфікацію лідер чемпіонату Маверік Вінялес (Movistar Yamaha MotoGP) — іспанцю довелося стартувати з одиннадцятої позиції. Завдання прорватися до групи лідерів у такій ситуації завжди складне і потребує від пілота приймати багато ризикованих рішень, і Вінялес до якогось часу справлявся з цим. Але вже коли він був лідером другої гріпи, фінальна шикана нідерландського треку принісла іспанцю катастрофу у вигладі падіння і сходу з дистанції.

dutchgp-2017-motogp-race-vinales-crash

Вінялес падає і втрачає лідерство у чемпіонаті

Аварія Вінялеса примусила лідерів продовжувати гонку вже з оглядом на турнірне становище, адже тепер у всіх були шанси значно поліпшити його. Тим паче, що десь у середині дистанції Гран Прі Нідерландів 2017 у класі MotoGP маршали почали сігналізувати про почавшийся падати дощ і можливість змінити мотоцикл.

У цей час лідером вже був Валентино Россі Петруччі був його найближчим переслідувачем, а групу лідерів разбавили Андреа Довіциозо (Ducati Team) і невдовзі Кел Крачлоу (LCR Honda). Зарко в той же час вирішив стати першим, хто змінить свій мотоцикл.

Дуже щільною і безкомпромісною виявилася боротьба за перемогу між співвітчизниками Россі і Петруччі. Другий навіть встиг побувати у якості лідера гонки Гран Прі Нідерландів 2017 у класі MotoGP, та останнє коло досвідчений «Доктор» провів безпомилково, здобувши свою першу у сезоні перемогу і опинившись завдяки цьому усього у семи очках від лідера чемпіоната.

dutchgp-2017-motogp-race-finish

Валентино Россі здобуває десяту перемогу у Ассені

Даніло Петруччі був у невеликому розпачі, попри те, що він фінішував другим. Адже якщо б маршали завчасно дали сигнал коловому Алексу Рінсу про приближення італійця, Даніло зміг би посперечатися з Россі за перемогу, а так пілот Сузукі трохи його затримав.

Боротьба за третє місце була не меньш напруженою. Маркез, Довіциозо і Крачлоу впродовж останніх кіл гонки постійно випережели один одного, але саме у останній шикані голландського треку найвправнішим виявився Маркез, фінішувавши третім.

dutchgp-2017-motogp-podium-petrucci-rossi-marquez

Даніло Петруччі, Валентино Россі, Марк Маркез

Кел Крачлоу програв діючому чемпіону лише чотири сотих секунди, а одразу за спиною британця фінішував Андреа Довіциозо, який після цього результату і падіння Вінялеся став новим лідером чемпіонату. Джек Міллер (EG 0,0 Marc VDS), Карел Абрахам (Pull&Bear Aspar Team), Лоріс Баз (Reale Avintia Racing), Андреа Янноне (Team Suzuki Ecstar) і Алеіш Еспаргаро (Aprilia Racing Team Gresini) за підсумками Гран Прі Нідерландів 2017 у класі MotoGP доповнили десятку найшвидших.

dutchgp-2017-motogp-1st-place-valentino-rossi

1-е місце: Валентино Россі

Валентино Россі, 1-е місце: «Ця перемога дуже важлива для мене як з точки зору чемпіонту, так і з точки зору моїх відчуттів. Я до цього часу приймаю участь у гонках саме задля них — які завжди відчуваєчь декілька годин пілся перемоги. А особливо. коли остання до цього перемога була більше року тому. Це була чудова гонка, чудоа боротьба з Петруччі, і я дуже задоволений роботою свого мотоцикла. Після деких змін у шассі, я тепер можу пілотувати його у потрібній мені спосіб. Я дуже щасливий здобути десяту перемогу тут. у Ассені, і це другий трек після Барселони, де мені це вдалося, це найкращі для мене траси.»

dutchgp-2017-motogp-2nd-place-danilo-petrucci

2-е місце: Даніло Петруччі

Даніло Петруччі, 2-е місце: «Неймовірна гонка! Спочатку я зберігав спокій і намагався триматись близько до Зарко. Але коли побачив, що Валентино почав відриватись, спробував переслідувати вже його. У останньому секторі я був значно швидшим, тож за чотири кола я випередив Россі, але він одразу відповів. А потім я мало не впав під час обгону Рінса, і втратив дистанцю до Россі. Я щасливий бути другим і бути так близько до лідерів чемпіонату.»

dutchgp-2017-motogp-1st-place-marc-marquez

3-е місце: Марк Маркез

Марк Маркез, 3-є місце: «Вже у п’ятницу було помітно, що пілоти Ямахи значно швидше нас, тож я задоволений здобутим місцем на подіумі. Коли розпочався дощ, я намагався залишатися спокіним попри те, що Валентино і Даніло почали відриватись. Та у нас з Дові і Кело була свою боротьба за третю позицію і було дуже важливо здобути 16 очок у чемпіонат. Зараз я лише у одиннадцяти пунктах від лідера, а попереду Заксенрінг — трек. який мені дуже подобається і підходить нашому прототипу Хонда. Тож час атакувати.»